Muzejní kufříky

Zábavná vzdělávací hra pro rodiny s dětmi.

Projděte si město a muzejní expozice, objevte jejich skryté krásy, plňte zajímavé úkoly a poznejte místní historii.

Kufříky
trn-cerny

Interaktivní hra zaměřená na regionální historii

Chcete poznat historii Náchodska společně s dětmi? Tak právě pro vás vznikly muzejní kufříky, díky kterým si můžete projít město a muzejní expozice a plnit u toho zábavné úkoly.
 
Tato zábavná hra vás seznámí nejen s dějinami jednotlivých měst, ale také s důležitými historickými tématy regionu. Prostřednictvím procházení po městě, pozorování historických památek, plnění doprovodných úkolů a prací s pomůckami v kufříku tak objevíte skryté krásy navštívených míst a budete aktivně poznávat místní historii.

Kufřík Náchod
trn-cerny

Náchod

Náchodem vás provede loupeživý rytíř Jan Kolda ze Žampachu, jeden z dřívějších majitelů města. Ten vás seznámí s okolnostmi vzniku Náchoda, s významnými budovami a osobnostmi města, ale také s důležitými momenty českých dějin. Společně s ním si projdete historické centrum a expozici v Broučkově domě.

trn-cerny

Hronov

V Hronově se můžete těšit na toho nejpovolanějšího průvodce, spisovatele Aloise Jiráska, který vás provede svým rodným městem. Seznámí vás s významnými hronovskými památkami, tradicí ochotnického divadla, ukáže vám mlýn, do kterého jezdili sourozenci Čapkovi a dá vám ochutnat místní minerální vodu.

Kufřík Hronov
Kufřík Police
trn-cerny

Police nad Metují

V Polici nad Metují se vás ujme opat tamního kláštera Jan Chotovský z Chotova. Ten vás seznámí s řádem svatého Benedikta, s životem v klášteře, s historií kolonizace Policka, ale zavede vás také do staré školy, do historického centra i do muzejní expozice v samotném klášteře.

Kufříky Náchod_01
Kufříky Náchod_02
Kufříky Hronov_01
Kufříky Police nad Metují_01
Kufříky Náchod_03

Muzejní kufřík si můžete půjčit v Broučkově domě v Náchodě, v Jiráskově rodném domku v Hronově a v Klášteře v Polici nad Metují během jejich otevírací doby. Zapůjčení je ZDARMA po předchozí e-mailové objednávce.

trn-cerny

Chcete si hru zahrát?

Nebojte se nám napsat.

Hru pro vás připravila:

Mgr. Kateřina Šichanová
Edukátorka
Tel.: +420 491 423 248
Mobil: +420 606 843 259
E-mail: sichanova@muzeumnachodska.cz

  Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky v dotačním programu Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví.

  Novinky do e-mailu

  Přihlaste se k odběru našeho muzejního newsletteru a objevujte výstavy, události a novinky přímo ve své e-mailové schránce!

  MN_newsletter

  Muzeum Náchodska © 2024   |   Web Marek Chaloupka

  Back to top Arrow